STREET MUZEUM PRAHA

Inspirováno sametovou revolucí

Velvet Revolution je projekt nadšenců, kteří vnímají odkaz Sametové revoluce z listopadu 1989 stále aktuální. Oslovují myšlenky na život ve svobodě a v pravdě. Sametová revoluce vznikla na ulici a hlavními aktéry byli běžní lidé.

Iniciátorem a investorem projektu Velvet Revolution je pan Jean-Francois Ott. Francouz, jehož shoda náhod dovedla v r. 1990 do České republiky (tehdy ještě Československa). Jak říká, jeho původním cílem bylo dojet do Polska, kde to vřelo, ale nesehnal letenku, a tak se dostal alespoň do Prahy. Tehdy zde začal podnikat a postupně i pronikat do společensko-kulturního života. Od té doby je součástí jak podnikatelského, tak i společenského života v České republice.  Osobně se setkal i s prezidentem Václavem Havlem, kterého si velmi vážil a obdivoval.

Myšlenka na založení muzea či jiné upomínky Sametové revoluce, jej provází již několik let. Nyní se tato myšlenka zhmotnila v tomto menším projektu, který v sobě snoubí prvky jak umělecké, tak i obchodní.

Havel po zvolení prvním československým prezidentem

STREET MUZEUM PRAHA

Jsme revoluční. Jsme plní změn. Jsme hraví!

Proto i tento projekt je na ulici a pro kolemjdoucí lidi. Projekt Velvet Revolution se skládá ze dvou částí. Jedna je Velvet Revolution Street, která je situována do úzké uličky Stříbrná na Praze 1. Zde je velkoformátová koláž inspirovaná Sametovou revolucí. Zároveň zde návštěvník nalezne i zásadní historické milníky, které Sametové revoluci předcházeli.Druhou částí je pak obchod v přilehlé Náprstkově ulici, Velvet Revolution Street Museum Shop, kde nabízíme stylové dárkové předměty či suvenýry.

Hlavním cílem projektu je propagace české kultury, historie i současnosti.

Projekt Velvet Revolution Street Museum je koncipován jako galerie pod otevřeným nebem. Chceme vytvořit prostor, kde bude místo pro vyjádření a tvorbu všech, které toto téma oslovuje. Chceme odkaz Velvet Revolution představit návštěvníkům Prahy, kteří by bez ní ani v Praze býti třeba nemohli. Chceme i tento odkaz předávat dále mladých Čechům, kteří ani třeba nevědí, co tento pojem znamená. Velvet Revolution Street Museum se odkazuje a inspiruje událostmi Sametové revoluce v listopadu 1989 v tehdejším Československu a následných dnů a týdnů. Inspiruje se jejich myšlenkami, touhou po změně, svobodě a lásce.

Policejní kordon pohotovostního pluku VB při zásahu na Národní třídě.